Aktuality školy Plánická

Spolupráce s gymnáziem - projekt IROPautor Mgr. Kristýna Kameníková, publikováno 25.05.2022 v 13:36

Spolupráce s gymnáziem - projekt IROP

Na základě memoranda o spolupráci se žáci 8. ročníků naší školy opět zúčastnili projektových vyučování na klatovském Gymnáziu . Akce se uskutečnila ve dvou dnech a byla zaměřena na biologii, anglický jazyk, informatiku a fyziku. Program nabízel žákům rozšíření jejich vědomostí o oblasti, se kterými se v běžné výuce příliš nesetkávají. Žáci se seznámili se základy fotografování v ateliéru i v přírodě. Vyzkoušeli si programování robotické stavebnice Lego Mindstorms. Procvičili si angličtinu v moderní jazykové učebně a dozvěděli se mnoho zajímavostí o cestování do anglicky mluvících zemí. Přírodovědný blok byl zaměřen na práci s mikroskopem a zábavné chemické pokusy. Žáci pracovali ve skupinkách a s velkým zaujetím. Celý program se velmi povedl a všichni se těšíme na další spolupráci.

Fotografie najdete ve fotogalerii.