Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Krajské finále v přespolním běhuautor Mgr. Václav Šelmát, publikováno 21.10.2022 v 10:59

Krajské finále v přespolním běhu

Ve čtvrtek 13. října se uskutečnilo Krajské finále v přespolním běhu základních škol v Plzni v Borském parku. Naší školu reprezentovali hoši 8.-9. ročníků, kteří si svůj postup vybojovali v Nýrsku na okresním kole. Družstvo,  na 3 kilometry dlouhou trať, nastoupilo ve složení Matias Stegner, Josef Šlof, Martin Slaboch, Jan Kaňák, Tomáš Král a Štěpán Sokola.

Hned po stratu se podařilo vybojovat poměrně slušnou pozici na 5. místě Matiasi Stegnerovi , zbytek hochů běžel v hlavním běžeckém poli. V průběhu prvního patnáct set metrového kola se Matias probojoval na třetí pozici a tu se mu podařilo svým během ve skvělém tempu udržet až do cíle. Do první desítky se probojoval ještě Josef Šlof, který se takticky vedeným během průběžně propracoval na 9. místo, které udržel i díky pěknému finiši. Martin Slaboch, Jan Kaňák a Tomáš Král doběhli téměř za sebou uprostřed závodního pole od 17. do 22. místa. A velmi pěkně v těžké konkurenci závodil i Štěpán Sokola, který doběhl kolem třicátého místa.  Všichni hoši předvedli vynikající výkon a jsem přesvědčen, že běželi mnohem rychleji a zodpovědněji než v okresním kole. Že soutěž berou vážně, bylo vidět již na rozcvičce              a přípravě před během. V soutěži družstev se započítává pořadí prvních čtyřech závodníků družstva,     v součtu naši hoši vybojovali celkové třetí místo, za které brali krásný pohár a bronzové medaile. Velkou pochvalu si pak zaslouží Matias Stegner, který vybojoval cenný bronz ve velmi těžké konkurenci závodníků, kteří běhají přespolní běhy závodně, tedy například v krajském běžeckém poháru Plzeňského kraje. Chlapcům za výkony děkujeme a gratulujeme k dosaženému úspěchu.

Fotografie najdete ve fotogalerii školy.