Pro naše budoucí prvňáčky

Zápis do prvního ročníku

Zápis je prováděn dle § 36 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb. a ve smyslu vyhlášky města Klatov č. 1/2020, kterou se stanovují školské obvody základních škol zřízených městem Klatovy pro daný školní rok. O přijetí dítěte rozhoduje ředitel školy.

Vyhláška č. 6/2020

Podmínky pro přijetí do 1. třídy

Naše škola vzdělává pouze v odboru vzdělání podle RVP 79-01-C/01 Základní škola.
Prvňáček má při nástupu do školy mít odpovídající slovní zásobu, rozumí opačným výrazům jako méně-více, nízký-vysoký, široký-úzký. Je schopen určit pravou a levou stranu, orientuje se v prostoru, ví, co je vpředu, vzadu, nahoře, dole. Umí rozeznávat základní barvy a geometrické tvary, napočítat do pěti.
Kromě zmíněných učebních návyků zvládá také základy slušného chování a je schopen soběstačnosti. Při nástupu do školy se musí dítě umět představit, zná svou adresu a jména obou rodičů. Umí pozdravit, poděkovat a požádat, samo si zapnout knoflíky nebo zavázat tkaničky. Prvňáček má rozvinutou jak hrubou motoriku těla, dobře běhá, skáče, tak jemnou motoriku těla, která obnáší například správné a uvolněné držení tužky.

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků - pro školní rok 2021/2022

Případné dotazy: V. Časta (ZŘŠ) – 733 650 715

Informační schůzka pro rodiče 1. tříd:

1.A 3.9. 2021 16.00 (KaJi, ČaVl, KaKr)
1.B, 1.C 8.9. 2021 16.00 (ŘeJa, KoHa, ČaVl, KaKr)

Pomůcky do 1. třídy

Penál: pastelky, tužka č. 1, 2, guma, ořezávátko, nůžky s kulatou špičkou

Kufřík: zástěra, ubrus (min. 70 x 70 cm), vodové barvy, štětec plochý + kulatý, plastová nádobka na vodu, hadřík, modelovací hmota, podložka na modelovací hmotu, lepidlo, černý fix, voskovky, špejle (10ks)

Sak na TV: tričko, kraťasy, tepláková souprava, sportovní obuv do tělocvičny se světlou podrážkou, míček

Přezůvky v sáčku

Zásobník (desky) na číslice a písmena

Bílá stírací tabulka se smazatelným fixem + hadřík